background

Jak założyć szkło hartowane na telefon?


background
logo

Szkło hartowane to niezbędny dodatek ochronny do każdego smartfona, skutecznie zabezpieczający ekran przed zarysowaniami i uszkodzeniami. Wiele osób nie wiedząc, jak przykleić szybkę na telefon, woli zlecić to zadanie profesjonalistom, aby szkiełko właściwie spełniało swoją funkcję i estetycznie się prezentowało. Tymczasem proces naklejania szkła hartowanego jest szybki i stosunkowo łatwy, wystarczy odpowiednio się do niego przygotować i wiedzieć, czego unikać, a efekt z pewnością będzie zadowalający.

Jak przykleić szkło hartowane - przygotowanie miejsca pracy



Ponieważ powierzchnia ekranu przed naklejeniem szkła hartowanego musi być perfekcyjnie czysta, należy w pierwszej kolejności zadbać o porządek w miejscu, gdzie planujemy przeprowadzić całą procedurę. W tym celu dokładnie myjemy i wycieramy blat stołu oraz ręce. Warto zadbać, aby w pomieszczeniu nie było przeciągu, który mógłby przywabić drobinki kurzu z powrotem na powierzchnię ekranu i usiąść wygodnie, zapewniając podparcie rękom. Kolejnym krok to już odpowiednie przygotowanie telefonu, do którego będziemy przyklejać szkło.

Jak nakleić szkło hartowane - przygotowanie telefonu



Przed naklejeniem szkła hartowanego należy w pierwszej kolejności zdjąć z obudowy i wyświetlacza wszelkie folie oraz etui ochronne, które znajdują się na telefonie. Następnie powierzchnię ekranu przeciera się bardzo dokładnie mokrą ściereczką, dołączoną do szkiełka - powinna być oznaczona numerem "1". Konieczne jest dopilnowanie, aby na wyświetlaczu nie było żadnych drobinek kurzu ani plam, ponieważ ich usunięcie będzie niemożliwe po przyklejeniu szkła. Warto zadbać przy okazji o wyczyszczenie całej obudowy telefonu, co pozwoli zminimalizować ryzyko przedostania się pod szybkę jakichkolwiek zabrudzeń.

Jak założyć szkło hartowane - krok po kroku



Szkło hartowane pokryte jest z obu stron folią ochroną, jednak zanim zostaną one usunięte warto przymierzyć produkt do telefonu i upewnić się, którą stroną powinien być naklejony. Odpowiednie otwory muszą bowiem pokrywać się na przykład z otworem głośnika czy obiektywem aparatu. Wiedząc już, w jaki sposób szkło ma przylegać do ekranu, przystępujemy do odklejenia pierwszej warstwy folii oznaczonej jako "1". Ostrożnie przykładamy szybkę do wyświetlacza, aby leżała idealnie po środku. Następnie dociskamy ją w centralnej części, dzięki czemu klej równomiernie się rozprowadzi. Kolejno usuwamy drugą folię zabezpieczającą i suchą ściereczką - oznaczoną numerem 2 - dociskamy szkło na całej powierzchni. Jeśli powstały pod nim jakiekolwiek pęcherzyki powietrza, na tym etapie można bez problemu wypchnąć je spod szybki. Tak przyklejone szkło hartowane z pewnością sprawdzi się w swojej roli i ochroni wyświetlacz przed uszkodzeniami. Zaleca się jednak odczekać kilka godzin przed ponownym założeniem etui, które mogłoby podważyć jego brzegi. 

Przyklejenie szkła hartowanego do ekranu smartfona nie jest procesem wymagającym szczególnych umiejętności ani narzędzi. Wszystkie produkty, niezbędne do właściwej aplikacji szybki otrzymujemy wraz z nią w jednym opakowaniu. Wystarczy zadbać o odpowiednie przygotowanie telefonu i miejsca pracy, a na sam proces przyklejania szkła poświęcić kilka minut skupienia i cierpliwości.

Boisz się, że Twój wyświetlacz ulegnie uszkodzeniu?

Zabezpiecz ekran szkłem hartowanym od 6,90 zł

Podobne wpisy: