background

Jak odnowić etui na telefon?


background
logo

Regularne dbanie o etui na telefon to nie tylko kwestia estetyki. Jest ono bowiem także siedliskiem wielu bakterii. Jak skutecznie czyścić ochronne obudowy, aby wyglądały jak nowe?

Etui to nieodłączny element każdego smartfona. Jest ono niezbędne, ponieważ nowoczesne komórki wykonane są przede wszystkim ze szkła, tym samym charakteryzują się niezwykłą wrażliwością na otłuczenia oraz pęknięcia. Gumowa obudowa stanowi doskonałą ochronę oraz dopełnia design narzędzia, które w dzisiejszych czasach towarzyszy nam przez 24 godziny na dobę. Służy do wykonywania rozmów, śledzenia portali społecznościowych, robienia zdjęć, płacenia oraz wielu innych czynności. Tym samym, niemal codziennie na obudowie pojawiają się nowe zabrudzenia. Nie możemy zapominać więc, aby regularnie ją czyścić, by pozbyć się nieestetycznych śladów oraz bakterii. Dowiedzmy się, jak wyczyścić telefon z brudu?

Czym czyścić silikonowe etui?Bardzo ważnym czynnikiem przy odnawianiu etui, jest to, czym je wyczyścimy. Charakterystyczną cechą silikonu, jest jego tak zwana przyczepność. Niestety powoduje to nie tylko przywieranie zanieczyszczeń, ale i włókien. Może to wzbudzić frustrację u osób chcących doprowadzić obudowę do ładu. Na szczęście jest wiele materiałów, które doskonale radzą sobie usuwaniem zanieczyszczeń. Czym wyczyścić silikon? Przede wszystkim ściereczkami bezpyłowymi. Mogą być to na przykład grubsze ręczniki papierowe. Najlepiej sprawdzają się jednak szmatki z mikrofibry lub te przeznaczone do czyszczenia okularów. Pamiętajmy także o delikatnej strukturze materiału. Używanie szczotek, czy szorstkich gąbek skutkować może nieodwracalnymi zadrapaniami.Jakich płynów używać do czyszczenia silikonowego etui?Podstawą czyszczenia silikonowej obudowy, jeśli robimy to regularnie, jest po prostu ciepła woda. Jednak, gdy zabrudzenia powstały dawno lub są uporczywe, potrzebny będzie nieco mocniejszy środek. Bardzo ważne, aby używać do tego celu jedynie preparatów przeznaczonych do delikatnych powierzchni. Pomocne w usuwaniu zanieczyszczeń mogą być na przykład specjalistyczne środki dedykowane ekranom komputerowym lub spraye do okularów. Warto także podkreślić, że w trosce o zachowanie jakości, kształtu i koloru obudowy, nie można czyścić jej między innymi: rozpuszczalnikami, mleczkiem do mycia, płynem do szyb, środkiem wybielającym.Jak wyczyścić silikonowe etui?Zarówno na obudowie, jak i pod nią, gromadzą się różnego rodzaju zanieczyszczenia. Może być to nie tylko kurz, ale i okruszki, tłusty osad, ślady makijażu pozostawione po długiej rozmowie telefonicznej, czy niewielkie plamy z napojów oraz jedzenia. Jak wyczyścić silikonowe etui z tych nieczystości? Przede wszystkim należy pozbyć się wszystkich ziarnistych, strukturalnych zabrudzeń. Najlepiej zrobić to za pomocą suchego ręcznika papierowego. Następnie wystarczy wytrzeć etui ściereczką zwilżoną w ciepłej wodzie. Ważne, aby podczas tej czynności kilkukrotnie ją przemywać, by nie przenosić brudu w czyste już miejsca.Częsty problem — zżółknięte etuiKażda przezroczysta lub o jasnej barwie obudowa, z czasem żółknie. Wynik tego procesu widoczny jest w przede wszystkim po bokach gadżetu, czyli w miejscu, w którym zwykle trzymamy telefon. Dlaczego tak się dzieje? W związku z tym, że przez większość dnia smartfon leży na różnych powierzchniach lub w naszych dłoniach chwyta on różnego rodzaju osady, przez co ulega przebarwieniu. Jak wyczyścić zżółknięte etui? Niestety nie ma skutecznego sposobu na pozbycie się tych nieestetycznych plam, bez ryzyka narażenia obudowy na zniszczenie. Jednak warto pamiętać, że regularne czyszczenie pozwala na znaczne spowolnienie tego procesu.

Podobne wpisy: